Šarže produktů jsou důležité!

Snažíme se vám dávat rady a tipy, jak nejlépe s materiály od nás pracovat! A máme tady další radu ohledně šarží na produktech.

Tyto šarže nejsou jen nějakým nudným označením, ale mají svůj hlubší význam a mohou pomoci dosáhnout, co nejlepšího výsledku při práci s různými materiály.

Víte, že šarže na produktech jsou jako tajemné číslo, které prozrazuje, které kousky byly vytvořeny z jedné a téže várky výroby? Je to docela fascinující, protože díky tomu lze sledovat, jak se může měnit charakter materiálů. Ke změnám dochází kvůli obsahu přírodních složek v materiálu. Ty totiž způsobí lehké změny v různých šaržích. Každá várka může být tak trochu jiná a tyto rozdíly mohou být viditelné, pokud se aplikuje stejný produkt z různých šarží na dvě plochy těsně  vedle sebe.

A teď tedy co s tím? Jak se vyvarovat zklamání z výsledku?

Pokud si zakoupíte produkt ve dvou nebo více baleních a zjistíte, že mají odlišné šarže, tak je jednoduše před použitím smíchejte dohromady! Tímto způsobem zajistíte, že materiál bude vypadat všude stejně a nebudete mít žádné překvapení v podobě nechtěných rozdílů v odstínech.

Nebojte se, kvalita produktu zůstává ve všech šaržích stejná, jde opravdu jen o ty odstíny. Takže teď už víte, jak důležité je sledovat šarže a jak to může pomoci dosáhnout dokonalosti ve všech vašich projektech.