ÚDRŽBA DŘEVĚNÝCH PODLAH

Údržba a péče o podlahy

Údržbou a péčí o podlahy rozumíme její běžné mytí, intenzivní čištění, oživování povrchové úpravy, případně její obnovení.

Správná volba údržbových materiálů zvyšuje trvanlivost a životnost podlahy. Proto je nutné volit údržbové materiály podle vlastností a typu podlahy a její povrchové úpravy, především podle doporučení výrobce podlah, případně dodavatele povrchové úpravy.

Rozlišujeme 3 základní typy podlah a s tím i odpovídající údržbové a čisticí prostředky:

  1. Laminátové a vinylové podlahy
  2. Dřevěné lakované podlahy
  3. Dřevěné olejované podlahy


Pro laminátové podlahy a podlahy z tvrdých syntetických materiálů doporučujeme používat pro běžné čištění přípravek LAMI FRESH Ciranova, který se přidává do vody.

V případě silně zašpiněné podlahy používejte LAMI CLEAN Ciranova, který lze použít i koncentrovaný.


Pro dřevěné lakované podlahy doporučujeme používat pro běžné čištění přípravek HARD FLOOR FRESH Ciranova, který se přidává do vody.

V případě silně zašpiněné podlahy a k odstranění starých leštěnek používejte HARD FLOOR CLEANER Ciranova, který lze použít i koncentrovaný.

Oživení a ochranu očištěné a umyté podlahy docílíte použitím přípravku HARD FLOOR POLISH Ciranova, který dodá podlaze opět příjemný vzhled.


Pro dřevěné olejované podlahy doporučujeme používat pro běžné čištění a vyživování parketové mýdlo FLORING SOAP Ciranova, které se přidává do vody.

V případě silně zašpiněné podlahy, kde nestačí Parketové mýdlo, použijte INTENSIVE CLEANER Ciranova, který lze použít i koncentrovaný.

Oživení a ochranu očištěné a umyté podlahy docílíte použitím přípravku HARD FLOOR POLISH Ciranova, který dodá podlaze opět příjemný vzhled.