Tipy a užitečné informace

DILUENTE CH 400 R

DILUENTE CH 400 R

Prodlužte si dobu zpracování lepidla LEGNOPOL 2000 pomocí DILUENTE CH 400 R


ÚDRŽBA DŘEVĚNÝCH PODLAH

ÚDRŽBA DŘEVĚNÝCH PODLAH

Správná volba údržbových materiálů zvyšuje trvanlivost a životnost podlahy. Proto je nutné volit údržbové materiály podle vlastností a typu podlahy a její povrchové úpravy, především podle doporučení výrobce podlah, případně dodavatele povrchové úpravy.


TESTOVÁNÍ PRODUKTŮ

TESTOVÁNÍ PRODUKTŮ

Prováděli jsme testování odolnosti čtyř různých povrchových materiálů vůči běžným látkám, jako jsou káva, víno, voda a alkohol. Testované materiály zahrnovaly Hardwaxoil TITAN matt, Strukturní olej, Hardwaxöl Strong COMPLEX a Einmalöl COMPLEX, kterými byly ošetřeny masivní dubové desky. V průběhu experimentu jsme prováděli pravidelné kontroly po uplynutí 2, 6 a 24 hodin od aplikace těchto látek.


Žloutnutí dřeva? Jakto?

Žloutnutí dřeva? Jakto?

Existuje široká škála nátěrových hmot, které reagují na UV záření různými způsoby. Dřevo také reaguje na záření v kombinaci s vlivem vzduchu, jako je kyslík, ozon či různé plyny. To vede k procesu označovanému jako oxidace, který způsobuje tmavnutí dřeva, byť pomaleji než působení vzduchu samotného. V praxi se často setkáváme s kombinovaným působením těchto faktorů, zvláště u venkovních dřevěných ploch, kde hraje roli i vliv deště a pH hodnota srážek, stejně jako přítomnost lokálních zdrojů znečištění.


Šarže produktů jsou důležité!

Šarže produktů jsou důležité!

Každý produkt má na sobě číslo šarže...jenže co nám to číslo říká? Tyto šarže nejsou jen nějakým nudným označením, ale mají svůj hlubší význam.


OCHRANA KAMENE díky HORSEMEN STONECARE

OCHRANA KAMENE díky HORSEMEN STONECARE

Všechny kamenné nebo betonové prvky (chodník, zídka, socha, kameny kolem záhonu, terasa,...) po čase začnou měnit svůj vzhled a navíc rádi porůstají řasou či mechem. To je nejenom nevzhledné, ale hlavně nebezpečné a to proto, že povrch pokrytí řasou či mechem klouže. Jak povrch ošetřit a zbavit mechu? 


Štětec nebo váleček?

Štětec nebo váleček?

Po výběru správného materiálu se nabízí další zásadní otázka - použít na nanášení štětec nebo radši váleček? A nebo je lepší PAD ?


Jste na rozcestí mezi lakem a HWO? Zjistěte, co je nejlepší volbou pro váš nábytek a podlahy

Jste na rozcestí mezi lakem a HWO? Zjistěte, co je nejlepší volbou pro váš nábytek a podlahy

Jeden z hlavních rozdílů mezi lakem a tvrdým voskovým olejem (HWO) spočívá v jejich odolnosti vůči teplotám. Jak jsme již zmínili, lak se může pyšnit vyšší odolností proti kapalinám i teplotám. To znamená, že pokud plánujete umisťovat na svůj nábytek nebo podlahu horké předměty, jako jsou hrnce, pánve nebo vyhřívané elektrické spotřebiče, lak, který odolává třeba i ohni, bude pravděpodobně lepší volbou pro vás.